fbpx

Zmiana tła w ZW3D CAD/CAM

zmiana tła w programie 3D

Zmiana tła w ZW3D CAD/CAM

W poniższym artykule zostanie omówiony temat dodatkowego wsparcia użytkownika ZW3D CAD/CAM w operacji modyfikowania tła a także stylów wyświetlania elementów.  Odpowiednie wyświetlenie modelu 3d czy szkicu czasami wymaga modyfikacji wyświetlania. Zmiana koloru obszaru roboczego pozwala też na sprawienie, że nasza praca nie będzie męcząca dla oczu, nawet po wielu godzinach patrzenia na monitor.

W celu zmiany tła obszaru roboczego w ZW3D przechodzimy do jego edycji poprzez rozwinięcie paska poleceń (niebieski trójkąt ) i kliknięcie w zakładkę Ustawienia, następnie klikamy w polecenie Konfiguracja. W  tym oknie wybieramy zakładkę „Tło”.

jak zmienić tło w zw3d

Rysunek 1. Polecenie konfiguracja

zmiana tła w zw3d

Rysunek 2. Okno polecenia Tło  w Konfiguracji.

Zakładka ta pozwala na zmianę koloru tła obszaru roboczego, w celu wygodniejszej i bardziej przejrzystej pracy. Użytkownik może zdecydować czy chce skorzystać z gradientu składającego się z czterech dowolnych kolorów czy też wybrać istniejący obraz użytkownika.

Program Zw3D wspiera jako obrazy formaty takie jak: .bmp, .gif, .jpg, .png, .tif.

zmiana tła 3D

Rysunek 3. Formaty plików wspierane jako tło obszaru roboczego.

Kolejna zakładka Kolory umożliwia zmianę Kolorów, które są używane przy tworzeniu modeli 3D na przykład kolory ścian, wymiary czy też kolor światła. Istnieją cztery już zdefiniowane wcześniej konfiguracje, które można przełączać w dowolnym momencie. Są to motywy o nazwie: „Ciemny purpurowy”, „Jasny purpurowy”, „Jasny niebieski” oraz „Jasny szary”. Każdy z tych motywów cechuje się inną kolorystyką, dobraną przez producenta. W celu potwierdzenia zmian w kolorach tła lub elementów programu klikamy na polecenie „Zastosuj”.

zmiana tła w programie 3D

Rysunek 4. Okno polecenia Kolory w  Konfiguracja.

Rysunek 5. Dostępne predefiniowane konfiguracje kolorów.

zmiana tła w oprogramowaniu 3D

Rysunek 6. Możliwości zmiany  grubość lini czy tolerancji krzywej.

Zakładka Wyświetlanie pozwala na zmianę grubości linii na rysunku 2D czy też zmianę tolerancji krzywej wyświetlanej na obszarze roboczym. Umożliwia też użytkownikowi wyłączanie animowania zmiany widoków czy też zmianę przezroczystości.

Masz pytania dotyczące ZW3D CAD/CAM lub produktów z nim związanych? 

A może obsługa programu budzi twoje zainteresowanie?

Nieważne jakie masz pytanie – napisz do nas – odpowiemy na wszystkie!

ulepszenie złożeń w zw3d
    Rozwiń