fbpx

Konstrukcje spawane

Konstrukcje spawane w ZW3D CAD/CAM

Projektowanie CAD – konstrukcje spawane

Tworzenie konstrukcji spawanych w programie ZW3D  CAD/CAM jest bardzo proste i wygodne, tym bardziej, że profile możemy umieszczać na krawędziach brył, szkicach płaskich i szkicach 3D, w zależności od potrzeb. System ZW3D w module Standard oraz wyższych zawiera pakiet narzędzi niezbędny do budowania konstrukcji spawanych.

Konstrukcje spawane w ZW3D CAD/CAM

Możliwości ZW3D CAD/CAM

Biblioteka profili

Dodatkowym atutem jest bogata biblioteka gotowych profili, którą możemy rozbudowywać o własne kształty i wymiary. Już podczas wstawiania profili do naszego projektu, możemy wybrać jeden z kilku sposobów automatycznego przycinania, albo zrobić to ręcznie na późniejszym etapie projektu 3D.

Program CAd, ZW3D - konstrukcje spawane
Wspornik i zaślepka w ZW3D CAD/CAM

Wsporniki i zaślepki

Wśród narzędzi znajdziemy również operacje do tworzenia wsporników i zaślepek do rur. Wsporniki możemy dodawać w zasadzie w dowolnie wybranym miejscu narożnika ramy, oraz wybrać jeden z dwóch w pełni definiowalnych kształtów. Zaślepki można za to umieszczać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz rur.

Spoiny na modelu 3D i w dokumentacji 2D

Nieodłącznym elementem konstrukcji spawanych są oczywiście spoiny. W programie ZW3D możemy umieszczać spoiny na modelach 3D oraz w dokumentacji 2D. Spoiny umieszczone na modelach bryłowych można również odczytywać w dokumentacji technicznej i automatycznie na nią nanosić.

Konstrukcje spawane spoiny na modelu 3D i w dokumentacji 2D w ZW3D CAD/CAM
Konstrukcje spawane - tabel członów konstrukcyjnych w ZW3D CAD/CAM

Tabela członów konstrukcyjnych

Znajdziemy tu również tabelę z wyszczególnieniem używanych członów konstrukcyjnych i pozostałych elementów. Elementy można segregować według kilku kryteriów: długości, masy, materiału i rodzaju przekroju. Tabela członów konstrukcyjnych dostępna jest zarówno z poziomu części, jak i dokumentacji technicznej.