Dzięki prostemu interfejsowi, który został zaprojektowany dla każdego będziecie mogli w bardzo szybki sposób poznać oprogramowanie! Pisanie kodów na maszyny CNC jeszcze nigdy nie było takie łatwe.
Nie mieliście nigdy odczynienia z oprogramowanie do kodu CNC? Nic nie szkodzi – CIMCO został zaprojektowany tak, aby nawet początkujący użytkownik sobie z nim poradził. Oprogramowanie posiada duże możliwości edycji, m.in. przesunięcie elementów oraz ich obrót, lustro, numerowanie linii, nakładanie tekstów, możliwość korzystania z makra, czy widok wielokanałowy, a także porównywanie programów.
Pracujesz w różnych środowiskach CNC? To idealnie! Oprogramowanie można zaimplementować do każdego z nich!
Dzięki oprogramowaniu CIMCO Edit poradzicie sobie z każdym projektem! Program nie ma wbudowanego limitu kodu, czy rozmiaru obsługiwanych plików. Kolejna ważna funkcjonalność, która jest niezwykle istotna podczas pracy, to szybkie porównanie dwóch kodów. Co ważne, jest to w pełni konfigurowalne porównanie, dlatego to użytkownik decyduje na jakich różnicach kodu oprogramowanie ma się skupić.
Dzięki oprogramowaniu będziecie mogli obsługiwać dowolnie duże programy CNC, a jednym ograniczeniem będzie pamięć waszego komputera! To niezwykle ważne, ponieważ oprogramowanie nie będzie blokowało postępów waszej pracy!
Czy wiecie, że dzięki oprogramowaniu będziecie mogli korzystać ze specyficznych funkcji, których może nie posiadać wasz program? Dzięki temu możecie znacznie skrócić czas swojej pracy przez wykorzystanie wybudowanych narzędzie dostępnych w oprogramowaniu!
Potrzebujecie funkcji matematycznych w swoim oprogramowaniu do kodu NC? Wybierzcie CIMCO, a takie funkcje będą na wyciągnięcie waszej ręki!
Statystki są ważne dla każdego, zwłaszcza w firmach, prawda? Już teraz dzięki oprogramowaniu możecie tworzyć statystki ścieżek swoich narzędzi i lepiej monitorować ich proces!
Kolejną ogromną korzyścią z oprogramowania jest wbudowane narzędzie, które umożliwia porównanie plików! Czy to ważny element? Pewnie, że tak! Pozwala to na szybkie stworzenie najbardziej optymalnego rozwiązania! Koniecznie wypróbujcie!
Czy wiecie, że dzięki oprogramowaniu będziecie posiadali różnego rodzaju symulatory z ogromną ilością trybów! Koniecznie wypróbujcie!
Czy wiecie, że dzięki CIMCO Edit będziecie mogli zaprezentować różnice w postaci oznaczeń kolorystycznych różniących się linii pomiędzy programami.
Dzięki temu, że raport może pokazać tylko te dane, na których użytkownikowi zależy, pomijając te, które obecnie nie są istotne będziecie mogli wybrać tylko to, co chcecie obserwować i zbadać! Zdecydowanie przyspieszy to pracę! Aplikacja może uruchomić symulację działania kodu bez konieczności zajmowania podłączonej maszyny. Istnieje również możliwość przesłania plików bezpośrednio do urządzeń. To dopiero ogólny zarys jakie oferuje funkcjonalny, profesjonalny i prosty edytor kodów dla maszyn CNC – Cimco Edit. Wszystkie korzyści opisane są poniżej
Podgląd programów jest widoczny w formie tekstowej, umożliwiając np. automatyczne przenumerowanie bloków, znajdowanie zakresów XYZ lub też przekształcenie ścieżki narzędzia (lustro, przesunięcie, obrót czy też kompensacja narzędzia).
Wbudowany Asystent NC rozpoznaje podstawowe parametry obróbki, numery zadeklarowanych korektorów oraz zdefiniowane funkcje G i M, wraz z cyklami stałymi i makrami.
Programy na tokarki i frezarki numeryczne mogą być sprawdzane krok po kroku, w sposób ciągły lub od końca do początku. Po zmianie programu natychmiast jest aktualizowana symulacja. CIMCO posiada również weryfikacja bryłową z wykrywaniem kolizji narzędzia (oprawki) i analizą podcięć.
W wybranych do porównania programach automatycznie są pokazywane różnymi kolorami zmienione fragmenty programu (podświetlenie pomarańczowe), bloki usunięte (czerwone wyróżnienie) lub dopisane (zaznaczone na żółto). Domyślnie pomijane są różnice nieistotne dla większości układów sterowania, takie jak numery bloków czy też ilość spacji. Porównywanie może również się odbywać przez wyświetlenie różnic na jednym ekranie w jednej linii.
Program ma zaszyte standardy komunikacji dla różnych typów maszyn i wersji sterowników. W podstawowej wersji można również wykonywać transmisję blokową DNC.
UWAGA: Dopiero w rozszerzonej wersji (przy pełnej funkcjonalności DNC) można obsługiwać wysyłanie i odbieranie programów dla wielu różnych maszyn jednocześnie.
Dzięki temu dodatkowi można rysować proste geometrie 2D lub importować pliki DXF i na ich podstawie generować ścieżki narzędzia. Możliwe jest tworzenie prostych obróbek 2,5-osiowych (w tym cykli wiertarskich), z określaniem głębokości przejść i całkowitej głębokości obróbki, wejść/wyjść i parametrów obróbki dla wybranych głównych systemów sterowania maszyn. Można zdefiniować parametry narzędzia i obróbki takie jak zachodzenie, krok w dół, prędkość skrawania. Program pokazuje wygenerowane przejścia narzędzia. Wsparcie dla typowych operacji frezarskich i tokarskich oraz dla wbudowanych makr i cykli obróbczych. Generowanie kodów dla ISO i Heidenhain.
– pliki NC
– dokumentację powiązaną CAD
– dokumentację technologiczną według dowolnie zdefiniowanych kryteriów m.in. maszyna, nazwa programu, numer rysunku i detalu itd.
– automatyczne wypełniane pola opisowe bazy danych na podstawie kodu NC
– automatyczne generowanie listy narzędzi na podstawie kodu NC
– możliwość zaimplementowania warstwy zarządzającej dostępem do edycji, modyfikacji i akceptacji danych NC oraz dokumentacji powiązanej na podstawie uprawnień użytkowników
Podstawowe cechy:
Sposoby połączenia w sieci Maszyn poprzez Ethernet oraz RS232:
Podstawowe cechy:
– Transmisja dużych programów NC w kilka sekund
– Bardziej niezawodna metoda transmisji
– Większe odległości i mniejsze zakłócenia transmisji
Układy sterowania wspierające FTP lub NFS: Deckel Dialog 112, MillPlus, Heidenhain (426, 430, 530, 640) oraz wiele innych które wykorzystują protokół FTP i NFS jako standardową metodę komunikacji.
Podstawowe cechy CIMCO MDC-Max
– Automatyczne i bezobsługowe gromadzenie danych na podstawie sygnałów wewnątrz urządzenia monitorowanego
– Automatyczne i bezobsługowe gromadzenie danych na podstawie komunikatów wysyłanych przez maszynę przez port transmisji danych w trakcie pracy maszyny
– Dodatkowe dane gromadzone za pomocą czytników kodów kreskowych i/lub paneli operatorskich na stanowisku pracy
– Podgląd bieżących danych produkcyjnych maszyny (tryb pracy, czas cyklu, ilość sztuk od rozpoczęcia zmiany, itp.)
– Elastyczna konfiguracja historycznych raportów ilościowych, jakościowych i wydajnościowych maszyny
– Otwarta baza danych SQL umożliwiająca integrację z innymi systemami w przedsiębiorstwie
Zalety rozwiązania
– Bieżące informacje na temat wykorzystania parku maszynowego
– Raporty danych historycznych do wykorzystania przez służby utrzymania ruchu i planowania
– Powiadomienia SMS/e-mail w przypadku krytycznych zdarzeń
– Elastyczna architektura systemu umożliwiająca dowolną modyfikację czy rozbudowę w przyszłości
Metody zbierania statusów pracy w CIMCO MDC-Max
– Automatyczne, oparte na sygnałach pochodzących ze sterowań maszyn
– Manualne, oparte na wprowadzaniu statusów pracy maszyn, operatorów za pomocą paneli operatorskich
– Manualne, oparte na wprowadzaniu statusów pracy maszyn, operatorów za pomocą kodów kreskowych
Dodatek do plików MAZATROL umożliwia analizę programów dokładnie tak samo jak to robi rzeczywisty układ sterowania. Programy pisane na obrabiarki ze sterowaniem MAZATROL mogą być również porównywane i weryfikowane bryłowo.
Jest to alternatywa dla przeglądania zawartości pamięci maszyny na wyświetlaczu układu sterowania. Wykorzystując ten dodatek użytkownik jest w stanie szybko odczytać zawartość pliku, sprawdzić wprowadzone zmiany lub porównać zawartość dwóch wybranych plików.