fbpx

Sterowanie robotami CNC

sterowanie robotami

ZW3D CAD/CAM – sterowanie robotami CNC

Robot CNC doskonale współpracuje z oprogramowaniem ZW3D CAD CAM. Wykorzystując moduł CAM oprogramowania ZW3D możemy wygenerować obróbki na niemal dowolną geometrię. Ogranicza nas tylko konfiguracja maszyny CNC – ilość osi czy wymiary pola roboczego. Posiadając stanowisko zrobotyzowane, z ewentualnymi dodatkowymi osiami jak pozycjonery i/lub tor jezdny, te limity przestają nas dotyczyć. Wygenerowany w ZW3D CAD/CAM program NC można przenieść do systemu Eureka i tam zamienić ruchy robocze freza na ruch całej kinematyki robota.

Możliwości sterowania robotami CNC

Eureka

Program Eureka radzi sobie z realizacją każdej obróbki na stanowisku zrobotyzowanym. Operacje 2 – osiowe, które z powodzeniem mogę zostać zamienione na wycinanie plazmowe, ukosowanie czy spawanie, nie przysparzają trudności. Symulator dopasowuje ruch wszystkich ramion robota tak, aby ścieżka narzędzia idealnie została odwzorowana.

Trzyosiowe oraz wieloosiowe obróbki można również doskonale zaadoptować do konkretnych zadań. I tak, zwykłe frezowanie można zmienić w Eurece na np. spawanie z wykorzystaniem pozycjonera, frezowanie wieloosiowe oraz malowanie robotem.

sterowanie robotami CNC
roboty frezujące

Eureka jest uniwersalnym systemem, pozwalającym na tworzenie dowolnych, rozbudowanych symulatorów maszyn CNC i sprawdzanie programów obróbkowych w formie kodu ISO – przeznaczonych do uruchamiania na obrabiarkach lub plików pośrednich – dla obrabiarek i robotów. Eureka pozwala wykorzystać typowy system CAM (nawet obsługujący tylko dwie osie) do programowania robotów z osiami zewnętrznymi, przy czym jest dostępna szeroka gama opcji do modyfikacji trajektorii narzędzia i wykrywania kolizji. Dzięki możliwości programowania off-line i  sprawdzania programów obróbkowych, możliwe jest wielokrotne testowanie bez konieczności blokowania stanowiska i wstrzymywania produkcji, a opracowane programy są zoptymalizowane pod kątem realizowanych zadań i pozbawione błędów. Wirtualny symulator pozwala na uniknięcie kosztownych kolizji i przestojów maszyn.