fbpx

Wytłoczenia w ZW3D CAD/CAM

Wytłoczenia w zw3d cad/cam

Nakładanie tekstu, krzywych na model 3D w programie 3D ZW3D CAD/CAM

W poniższym artykule zostanie omówiony temat dodatkowego wsparcia użytkownika ZW3D CAD/CAM w operacjach wytłoczenia. Czy zdarzało się, że uzyskanie wytłoczonego logo firmy na zakrzywionej ścianie stanowiło problem? Jak wykonać takie wytłoczenie? Dowiesz się zapoznając się z tekstem poniżej.

Nałożenie krzywych

Dzięki operacji Nałożenie krzywych w zakładce Operacje możliwe jest wytłoczenie dowolnego napisu np. logo firmy. Operacja ta pozwala na zmianę położenia wstawianego tekstu, a także obrócenie go o dowolny kąt. Możliwe jest także wybranie głębokości wytłoczenia, czyli wytłoczenie „na zewnątrz ściany” lub „do wewnątrz”.

Wytłoczenia w ZW3D CAD/CAM

Rysunek 1. Polecenie nałożenie krzywych.

Wytłoczenia w zw3d CAD/CAM

Rysunek 2. Efekt nałożenie krzywych na ścianę – wytłoczony napis.

 

Wytłoczenie obrazu

Funkcja wytłoczenie obrazu pozwala na wytłoczenie „na zewnątrz/ do wewnątrz” kształtu uzyskanego na podstawie skali szarości importowanego obrazu. Rezultatem tej operacji jest obraz „wytłoczony” na podobieństwo płaskorzeźby. Znajduje się w zakładce Swobodne formowanie. Umożliwia ona wybór wielkości odsunięcia, tak jak w przypadku funkcji nałożenie krzywych, a zmiana kierunku odsunięcia jest realizowana za pomocą znaku. Obraz możemy poszerzać i obracać poprzez dostępne opcje. Możliwe jest także mapowanie tekstury na ścianie oraz ustawienie pożądanej rozdzielczości kształtu.

Wytłoczenia w zw3d cad/cam

Rysunek 3. Naniesienie kształtu z obrazu na ścianę – wytłoczenie obrazu.

wytłoczneia w zw3d

Rysunek 4. Wytłoczenie logo firmy „na zewnątrz ściany/ do wewnątrz” na modelu obudowy głośnika.
    Rozwiń

    Masz pytania?

    Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat ZW3D CAD/CAM lub innych produktów?

    Napisz do nas wypełniając formularz po lewej stronie.