fbpx

Wytłoczenia w ZW3D CAD/CAM

Wytłoczenie logo w ZW3D CAD/CAM

Wytłoczenia logo w ZW3D CAD/CAM

W poniższym artykule zostanie omówiony temat dodatkowego wsparcia użytkownika ZW3D CAD/CAM w operacjach wytłoczenie logo. Czy zdarzało się, że uzyskanie wytłoczonego logo firmy na zakrzywionej ścianie stanowiło problem? Jak wykonać takie wytłoczenie? Dowiesz się zapoznając się z tekstem poniżej.

Nałożenie krzywych

Dzięki operacji Nałożenie krzywych w zakładce Operacje możliwe jest wytłoczenie dowolnego napisu np. logo firmy. Operacja ta pozwala na zmianę położenia wstawianego tekstu, a także obrócenie go o dowolny kąt. Możliwe jest także wybranie głębokości wytłoczenia, czyli wytłoczenie „na zewnątrz ściany” lub „do wewnątrz”.

Rysunek 1. Polecenie nałożenie krzywych

Wytłoczenie obrazu. Polecenie nałożenie krzywych w ZW3D CAD/CAM

Rysunek 2. Efekt nałożenie krzywych na ścianę – wytłoczony napis.

Wytłoczenie logo w ZW3D CAD/CAM

Wytłoczenie logo

Funkcja wytłoczenie logo pozwala na wytłoczenie „na zewnątrz/ do wewnątrz” kształtu uzyskanego na podstawie skali szarości importowanego obrazu. Rezultatem tej operacji jest obraz „wytłoczony” na podobieństwo płaskorzeźby. Znajduje się w zakładce Swobodne formowanie. Umożliwia ona wybór wielkości odsunięcia, tak jak w przypadku funkcji nałożenie krzywych, a zmiana kierunku odsunięcia jest realizowana za pomocą znaku. Obraz możemy poszerzać i obracać poprzez dostępne opcje. Możliwe jest także mapowanie tekstury na ścianie oraz ustawienie pożądanej rozdzielczości kształtu.

Rysunek 3. Naniesienie kształtu z obrazu na ścianę – wytłoczenie obrazu.

Wytłoczenie logo w ZW3D CAD/CAM

Rysunek 4. Wytłoczenie logo firmy „na zewnątrz ściany/ do wewnątrz” na modelu obudowy głośnika.

Wytłoczenie logo do wewnątrz w ZW3D CAD/CAM

Wytłoczenia – samouczek krok po kroku

Pełen instruktarz krok po kroku znajduje się obok. W przejrzysty sposób i prosty sposób pokazujemy jak można dokonać wytłoczenia w naszym programie CAD. Zapraszamy również do pozostałych naszych filmów i sztuczek w programie ZW3D CAD/CAM na naszym kanale ZW3D.

Wytłoczenia logo w ZW3D CAD/CAM