fbpx

Jak zrobić wizualizację 3D, fotorealistyczne wizualizacje 3D, renderingi w programie 3D ZW3D CAD/CAM?

Wizualizacja 3D KeyShot w ZW3D

Keyshot 3D to użyteczny dodatek do programu ZW3D wyposażony w nowoczesne opcje: render i wizualizacja 3D. Program umożlwia edytowanie wizualizacji dzięki takim funkcjom jak: rendering, animacje 3D, podgląd o 360 stopni.

Wykonaj model 3D używając programu ZW3D, a następnie sprawdź jak wygląda w realistycznych materiałach i oświetleniu. Doskonały efekt osiągniesz w zaledwie kilku krokach.

Możliwości programy KeyShot

Jak działa KeyShot?

Rendering 3D 

KeyShot jest programem do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji z modeli 3D (tzw. renderowanie). KeyShot to najszybszy program do renderingu 3D; najprostszy w obsłudze.

W kilku krokach można tworzyć niezwykłe efekty wizualne.

Animacja 3D

Program oferuje możliwość wykonania animacji w czasie rzeczywistym, oraz animacji w postaci filmu. Program zapewnia łatwy proces ich tworzenia.

Podgląd

KeyShot to najszybszy sposób tworzenia dotykowego podglądu 360 stopni lub sferycznych danych 3D na pulpicie laptopa lub urządzenia przenośnego.Key Shot nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Nie jest też wymagany specjalny sprzęt.  W każdej chwili widzisz efekt pracy – bez opóźnień i czekania.

Więcej szczegółów: https://www.wizualizacje3d.3dmaster.com.pl/

Rendering 3D w Keyshot
Złożenie blachy po renderingu 3D

Nauka – czyli pierwsze kroki w KeyShot

Krok 1

KeyShot instaluje się jako aplikacja, do której przechodzisz bezpośrednio z programu ZW3D. Model 3D, nad którym właśnie pracujesz, otworzy się również w oknie programu do wizualizacji. Najpierw musisz nadać właściwości ścian na modelu, aby mieć możliwość zastosowania różnych materiałów i tekstury.

Model 3D po wykonaniu renderingu w dodatku KeyShot

Krok 3 – Ustawienia Światła

Dobierz odpowiednie oświetlenie. Masz do wyboru zarówno oświetlenie studyjne, jak i środowisko naturalne o różnych porach dnia.

Nadawanie odpowiedniego oświetlenia

Krok 4 – Położenie kamery

Ustawienia kamery pozwolą Ci nie tylko na określenie odległości ogniskowej. Możesz również ustawić perspektywę i głębię ostrości, aby np. zwrócić uwagę widzów na ważny detal.

Wybieranie tła
Render projektu
Nadawanie właściwości ścian w projekcie CAD

Krok 2 – Nadawanie materiałów

Z bogatej biblioteki materiałów wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Materiały możesz zmieniać dowolną ilość razy. Wystarczy, że przeciągniesz wybrany materiał i upuścisz go na swój obiekt. Edytowanie materiałów jest bardzo proste: możesz im nadać im wypukłość, ustalić refleksy, odbicia czy stopień połysk

Nadawanie materiałów
Położenie kamery w projekcie 3D

Krok 5 – Wybierz tło

Wybierz jedno z dostępnych w bibliotece zdjęć i ustaw je jako tło do wybranej renderowanej sceny. Możesz również zaimportować swoje własne tło. Key shot umożliwia także ustawienie perspektywy modelu tak, aby była zgodna z wybranym zdjęciem. Dzięki temu osiągniesz bardzo naturalny efekt.

Krok 6 – Render

Gdy już wszystkie parametry zostały idealnie dobrane możesz rozpocząć renderowanie konkretnych scen w najlepszej rozdzielczości i podziwiać realistyczne efekty.

Video przewodniki KeyShot

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź i zasubskrybuj nasz kanał!

Galeria

KeyShot rendering perfumy
KeyShot rendering premium
KeyShot rendering meble
KeyShot słuchawki
KeyShot w ZW3D CAD/CAM
Przykład projektu samochodu po renderingu w KeyShot do ZW3D CAD/CAM
Nadawanie odpowiedniego oświetlenia