fbpx

Dokumentacja 2D w ZW3D

Tworzenie rysunku 2D w ZW3D CAD/CAM

    12

Podręcznik do Zw3D CAD/CAM Od ucznia do mistrza – dokumentacja 2D

Podręcznik zatytułowany „Od ucznia do mistrza – Dokumentacja 2D” wprowadzi nowych użytkowników w tajniki tworzenia rysunków na podstawie części i złożeń wykonanych w ZW3D.

Dzięki niemu dowiemy się jak tworzyć dokumentację, wstawiać widoki części, przekroje i wyrwania czy widoki szczegółów. Zawarte są w nim informacje na temat rodzajów wymiarowania i wstawianych tabel. Ponadto podręcznik pokazuje jak stworzyć własny szablon rysunkowy, narysować tabelkę, w której będą się automatycznie wypełniały właściwości części oraz jak zdefiniować jego właściwości wyglądu i wymiarowania.

Podręcznik ten stanowi idealną bazę dla nowych użytkowników, a zarazem jest dobrym przypomnieniem dla osób, które już pracują z ZW3D dłuższy czas, ale nie używają wszystkich jego funkcji.

Jak zrobić dokumentację 2D na podstawie bryły 3D?

Posiadając program 3D np. ZW3D CAD/CAM jest to bardzo proste. Mając już model 3D wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać dokumentacja 2D. W późniejszych krokach wybieramy rodzaje rzutów, przekrojów jakie chcemy pokazać na dokumentacji 2d. Program ZW3D CAD/CAM dostarcza wiele opcji wymiarowania i tworzenia adnotacji PMI. Sprawdź jego możliwości.