fbpx

Plotery CNC

Ploter CNC

Plotery CNC i program CAM i program do ploterów CNC

Dzięki ZW3D możesz więcej – plotery CNC

Możliwości ZW3D CAM nie ograniczają się jedynie do standardowego frezowania 2, 3 i 5-osiowego. Jeśli posiadasz ploter cnc wyposażony w dodatkowy osprzęt możesz obsłużyć go przy użyciu oprogramowania ZW3D.

Ploter CNC
Agregat kątowy

Agregat kątowy

Często spotykaną, dodatkową opcją na ploterach CNC, jest agregat kątowy, który pozwala na obróbkę bocznych ścian modelu 3D. Do obsługi maszyny z dodatkową osią C i agregatem może wystarczyć już moduł 2x frezowanie!

Agregat pozwala uzyskać obróbki boczne, typu wiercenia czy frezowanie kieszeni, często wykorzystywane w przemyśle meblarskim.

Nożyk oscylacyjny

Narzędzie to pozwala na wycinanie relatywnie cienkich i łatwych w obróbce materiałów tj. pianki, folie czy karton. Nożyk może poruszać się w materiale po linii prostej i skręcać w materiale do pewnej wartości kąta granicznego. W momencie gdy program napotka ostry narożnik, narzędzie wyjeżdża z materiału i obraca się w powietrzu.

Nożyk oscylacyjny
Bigownik

Bigownik

Urządzenie to służy do zagniatania miejsc zgięcia opakowania kartonowego. Bigowanie wykonuje się za pomocą noży bigujących o profilu zaokrąglonego ostrza. W połączeniu z nożem oscylacyjnym pozwala na kompletne wykonanie gotowego do złożenia tekturowego pudełka.

Piła

Zasada prowadzenia piły tarczowej będzie dokładnie taka sama jak w przypadku bigownika i nożyka oscylacyjnego. Piła do pewnych wartości granicznych może zmieniać kierunek pracy w materiale. Jeśli jednak natrafimy na ostry skręt piła musi wyjechać z materiału i obrócić się w powietrzu.

Piła
Dodatkowe osie w ZW3D CAD/CAM

Dodatkowe osie

ZW3D posiada możliwość obsługi dodatkowych osi takich jak podzielnice kątowe, które mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku obróbki modeli quasi-obrotowych. Podzielnica pozwala na obróbkę modelu pod różnymi kątami. Pozwala to na uniknięcie zmiany zamocowania detalu na maszynie i tym samym skrócenie czasu obróbki.

Wymieniowy powyżej dodatkowy osprzęt w większości przypadków może być obsłużony przez moduły 2x lub 3x frezowanie. Jeśli masz problem z ustaleniem modułu CAM jaki jest Ci potrzebny napisz do naszego wsparcia technicznego- wsparcie@3dm.pl, chętnie doradzimy.