fbpx

Jak zaprojektować samochód sportowy w programie ZW3D?

Modelowanie 3D chevrolet

Jak zaprojektować samochód sportowy?

 

Postanowiliśmy pokazać Wam jak zaprojektować w 3D samochód sportowy w programie CAD. Klasyczny Chevrolet Camaro będzie doskonałym przykładem modelowania 3D.  Zapraszamy do obejrzenia serii filmów szkoleniowych z cyklu “Projektowanie 3D –  Chevrolet Camaro” na youtube.com

 

 

Modelowanie 3D chevrolet

 

 

Każdy miłośnik motoryzacji i samochodów sportowych chciałoby choć raz zaprojektować samochód swoich marzeń. Model idealny – dostosowany do temperamentu i potrzeb oraz zgodny z własną wizją, klasyczny lub totalnie innowacyjny. Projektowanie 3D – to krok we właściwym kierunku. Samodzielne konstruowanie samochodu to ambitne zadanie, a nawet dla wielu z nas wyzwanie. 

Teraz stało się możliwe do realizacji dzięki odpowiednim narzędziom: program CAD oraz nasza seria filmów opisujących modelowanie 3D na kanale youtube.com. Teraz projektowanie 3D i modelowanie powierzchniowe będzie łatwiejsze dzięki szybkiej edukacji i flmom instruktażowym. A efekt końcowy może być fascynujący: model 3D przedstawiony w fotorealistycznej scenerii wygląda jak prawdziwy.

 

A może chcieliście udoskonalić istniejący już model wprowadzając drobne lub większe innowacje…? Z ZW3D CAD to również możliwe! 

 

Camaro1 camaro widok camaro tył

 

 

Chcesz konstruować? Pobierz bezpłatnie oprogramowanie ZW3D CAD CAM z naszje strony i do dzieła! Program CAD to bardzo wygodne narzędzie dla projektantów. Ten program dla konstruktorów proponuje wiele użytecznych funkcji, dzięki którym możesz dać upust swojej wyobraźni. Jeśli nie potrafisz jeszcze zbyt sprawnie posługiwać się programem CAD to zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu:

 

{youtube}OsoKNqVwfp4{/youtube}

 

Na przykładzie Chevrolet’a Camaro model 2010 nauczymy się jak zaprojektować samochód. Poznasz sposób na modelowanie powierzchniowe przy użyciu programu ZW3D. Teraz modelowanie 3D stanie się łatwiejsze, a dzięki naszemu serialowi pt. “Projektowanie 3D – Chevrolet Camaro” dowiesz się jak to zrobić.

Pierwsze odcinki cyklu pokazują jak zamodelować auto na podstawie obrazków z planami, jak edytować plany pobrane z internetu oraz prawidłowo je umieścić w programie CAD. Będziemy pokazywać jak rozpocząć modelowanie pierwszej powierzchni, tworzyć krzywą 3D poprzez rzutowanie krzywych punktowych umieszczonych na dwóch prostopadłych płaszczyznach. Pokazujemy również jak rozwiązać niektóre pojawiające się problemy m.in. pofalowanie powierzchni.

 

Camaro progress

Nowoczesna sportowa sylwetka możliwa jest do uzyskania dzięki kilku prostym funkcjom programu CAD ZW3D. Samochód Chevrolet Camaro wyróżnia się przeprojektowanym nadwoziem, które zostało zptymalizowane pod względem aerodynamiki, co umożliwia zwiększenie efektywności chłodzenia i stabilności podczas jazdy z dużą prędkością. Dopełnienie całości stanowią elementy z tyłu samochodu, takie jak wyprofilowana pokrywa bagażnika, poziome lampy i dyfuzor. Wszystko to możliwe do zamodelowania w programie ZW3D CAD. Projektowanie 3D to nie tylko urzeczywistnienie twoich marzeń i doskonała zabawa, ale również inspiracja do tworzenia kolejnych projektów!

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna oraz całego cyklu filmów!

 

https://www.youtube.com/watch?v=o7Rx3mN1fFY