fbpx

Dodawanie katalogów części do PARTsolutions

PARTsolutions - dodawanie i aktualizacja katalogów

Dodawanie katalogów części do PARTsolutions

PARTsolutions, czyli program zawierający bibliotekę części znormalizowanych i katalogi części wiodących producentów części (Jest on dodawany jako bezpłatny dodatek do oprogramowania ZW3D). Już podczas instalacji możemy wybrać kilka katalogów i części znormalizowanych, ale dostęp do pełnego wachlarza katalogów otrzymujemy dopiero po zainstalowaniu programu. Dodatkowo możemy pobrać części producentów, którzy nie mają jeszcze skomponowanych katalogów dla programu PARTsolutions z partcommunity.com, dzięki czemu dostajemy naprawdę ogromną bazę części.

1. Dodawanie i aktualizowanie katalogów w PARTsolutions.

W tym miejscu dowiemy się jak aktualizować zainstalowane katalogi i jak dodawać nowe (np. polską normę PN-EN-ISO, niestety w tym momencie zawiera tylko śruby, nakrętki i podkładki).
Z menu Start Windows wybieramy ZWSOFT -> PARTsolutions -> PARTadmin. Uruchomi się nam okno zarządzania bibliotekami PARTsolutions. Po lewej stronie mamy drzewko kategorii, w którym wybieramy kolejno: Catalog update -> Online.
W nowym oknie (na środku ekranu) klikamy w zakładkę Aktualizacje katalogu. Idąc od góry, mamy następujące elementy:
Account – jeżeli to pole jest puste, to klikamy w Ustawienia, a następnie Create new account, żeby stworzyć nowe konto.
Catalog list – klikamy w Sprowadź listę katalogów, żeby pobrać pełną listę katalogów dostępnych dla PartSolution. Kolorami zaznaczone są kategorie katalogów: czerwony – dostępna aktualizacja, żółty– katalog niepobrany i niezainstalowany , niebieski – katalog pobrany, ale nie zainstalowany.
Choose catalogs to download – po wybraniu katalogów, które chcemy pobrać, w tym oknie wyświetli się szacowany czas pobierania i rozmiar wszystkich zaznaczonych katalogów.
Versions – Wybieramy, czy pobrana wersja ma zastąpić starą, czy chcemy mieć obie.
Start Catalog Update – Klikamy w przycisk Download/install selected catalogs, żeby pobrać i zainstalować wybrane katalogi. Zaznaczamy opcję Install after download, inaczej katalog zostanie tylko pobrany i będziemy musieli go zainstalować później.
W następnym kroku potwierdzamy klikając na Tak i rozpoczynamy pobieranie i instalowania katalogów. Po zainstalowaniu interesujących nas katalogów, możemy zamknąć okno PARTadmin i otworzyć PARTdataManager, żeby sprawdzić, czy poszczególne katalogi zostały zainstalowane poprawnie.

 Dodawanie i aktualizowanie katalogów PARTsolutions

2. Pobieranie pojedynczych części z serwisu PARTcommunity.com.

PARTcommunity to darmowy portal, z którego możemy pobierać pojedyncze części firm, które jeszcze nie mają całych katalogów dostępnych z poziomu PARTsolutions.
Żeby korzystać z tych części musimy przejść na stronę: http://b2b.partcommunity.com/community/
Można wybrać język polski, co znacznie ułatwi proces rejestracji, a następnie kliknąć zarejestruj się za darmo.
Po przejściu przez proces rejestracji i zalogowaniu się na portalu, możemy pobierać części.
W tym celu klikamy odnośnik na górze strony Katalogi Modeli CAD. W tym miejscu mamy pełną listę producentów ułożoną alfabetycznie.

Katalogi modeli CAD w PARTsolutions

Musimy wybrać interesującego nas producenta, następnie kategorię części i część. Na końcu tego procesu wyboru dostajemy możliwość sterowania parametrami części (wymiarami), po kliknięciu w nazwę części.

Wybór producenta w PARTsolutions

Jeżeli sobie zainstalujemy tzw. Viewer, czyli przeglądarkę modeli dla przeglądarki internetowej, to możemy wygenerować podgląd części. Odpowiednią opcję instalacji i pobrania viewer’a, znajdziemy po prawej stronie w oknie Podgląd modelu CAD.
Jeżeli wybraliśmy już parametry, to nad nimi znajdują się opcje Generowania MODELU CAD i Pobrania wygenerowanych modeli CAD. Przy użyciu tych opcji możemy pobrać modele, np. w plikach neutralnych tj. IGES i zaimportować je do ZW3D.

Autor: Bartosz Medyński.