fbpx

ZWMeshWorks – oprogramowanie do generowania siatek

ZWMeshWorks – oprogramowanie do generowania siatek

ZWMeshWorks jest jedną z wersji oprogramowania do analizy wytrzymałościowej ZWSim.

Pozwala on na dokonanie różnego rodzaju analiz projektów czy produktów pod kątem zarówno mechanicznym jak i technicznym. W tym artykule przedstawimy bliżej wersję służącą do generowania siatek  z modeli – do formatu .bdf.

ZwMeshWorks jest programem CEA ( Komputerowe wspomagane prac inżynierskich ) z gotowymi pre- i post- procesorami dla inżynierów do integracji solvera (mechanizmu wykonującego obliczenia). Program został oparty na samodzielnie opracowanym jądrze modelowania i tworzenia siatki, dzięki czemu może spełnić oczekiwania w definiowaniu geometrii i jego własności, a także jego graficznej prezentacji, co znacznie poprawia wydajność pracy.

Zaawansowane techniki tworzenia siatki

Metoda „hybrid advancing front” – postępującego frontu i triangulacji „Delaunay’a” umożliwia wydajne i łatwe generowanie siatek o wysokiej jakości. Dzięki równoległemu tworzeniu siatki wydajność i stabilność programu zostały ulepszone. Program umożliwia także tworzenie siatki dla skomplikowanej geometrii, przez co może być używany do symulacji konstrukcji, przepływów i elektromagnetycznej.

Wydajne tworzenie siatki wysokiej jakości

Dzięki zaawansowanym technikom tworzenia siatki, ZWMeshWorks możesz stworzyć siatkę, która odwzoruje cechy geometryczne elementu w krótkim czasie. Program obsługuje wiele typów siatek, w tym sześcienne hybrydowe, które mogą być generowane automatyczne. Dostępna jest również metoda kontroli stworzonych siatek.

Rozszerzalna i kompatybilna platforma

Dzięki elastyczności, rozszerzalności i kompatybilności platformy, możesz dostosować swój interfejs użytkownika, wymienić dane modeli oraz wydajnie integrować różne rozwiązania.

Najważniejsze cechy oprogramowania do generowania  siatki z modeli – do formatu .bdf

Możliwości modelowania

Dzięki samodzielnie opracowanemu jądru, dostępne jest modelowanie parametryczne oraz hybrydowe (modelowanie bryłowo – powierzchniowe), co zapewnia szybsze i wygodniejsze projektowanie modeli.

Przyjezdny w użyciu

Przejrzysty interfejs graficzny ułatwia natychmiastową pracę z programem.

Wysokiej jakości obliczenia

Program obsługuje równoległe obliczenia wielordzeniowego procesora i pojedynczej karty graficznej, co zapewnia zmaksymalizowaną wydajność.

Obsługa wyrażeń funkcji

Można zastosować formułę do opisu warunków granicznych, dzięki czemu symulacja jest bardziej realistyczna.

Biblioteka materiałów

Właściwości materiałów można dostosować do własnych potrzeb i dodać je do biblioteki w celu ponownego wykorzystania.

Różne sposoby wyświetlania wyników

Wyniki przeprowadzonej symulacji można wyświetlić przy użyciu wykresów, tabel, animacji itp. Można także badać wyniki w poszczególnych punktach siatki, a także generować raporty.

Już dziś wypróbuj oprogramowanie do analizy wytrzymałościowej i sprawdź jak może ułatwić pracę!

 

ZWSim oraz jego wersje służą do analizy wytrzymałościowej projektów, do generowania siatek oraz wykonywania obliczeń. Już teraz przy pomocy naszego formularza możesz wypróbować na swoim komputerze demo tego oprogramowania i sprawdzić jak może ułatwić twoją pracę. Dzięki temu twoje projekty będą mogły być szybciej wprowadzane na rynek, w łatwiejszy sposób sprawdzisz ich wytrzymałość oraz obliczysz, czy wszystko zostało zaprojektowane prawidłowo.    Rozwiń