Mamy przyjemność poinformować, że dzisiaj, tzn. 5 sierpnia 2013, ma premierę beta Service Pack 1 ZW3D 2013 CAD/CAM. W pierwszym Service Pack’u do ZW3D dodano kilka znaczących opcji, a ponad 200 funkcji ulepszono.
{module Pobierz ZW3D2013 SP BETA}
Nowa wersja, to przede wszystkim długo wyczekiwane wsparcie dla systemów 64 bitowych. Dzięki czemu program potrafi efektywniej wykorzystać dostępną pamięć niż dotychczasowa wersja 32 bitowa oraz użyć więcej zasobów, jeżeli jest to konieczne. Przyspieszyło to znacznie odczytywanie danych, przeliczenia podczas modelowania, tworzenia złożeń oraz obliczania ścieżek narzędzi w module CAM.
Rys. 1. Wsparcie systemów 64 bitowych
Rys. 2. Poprawiona opcja wybierz z listy
W Service Pack 1 ulepszono zarówno translator plików neutralnych, jak i plików zapisanych w innych programach CAD. Teraz przy importowaniu plików z formatów neutralnych ZW3D jest w stanie w większym stopniu wyręczyć użytkownika w naprawie modelu już podczas importowania.
Rys. 3. Ulepszenie importu
Dla przykładu: ten sam model zapisany jako Parasolid po zaimportowaniu w ZW3D 2012 SP2 miał 84 otwarte krawędzie, a w ZW3D 2013 SP1 tylko 14! Ponadto modele po imporcie są lepszej jakości, mają mniej odwróconych ścian oraz usunięto problemy występujące podczas importu.
Natomiast przy eksporcie DWG/DXF do PDF program nie gubi krawędzi.
Teraz ZW3D 2013 SP1 współpracuje z programem TransMagic w wersjach R10, R9 i R8.
Najnowsza wersja programu TransMagic, czyli R10 otwiera pliki programów:
Tab. 1. Import poszczególnych wersji programów
Dodatkowo w modelowaniu ulepszono:
Rys. 4. Wyciągnięcie po profilach
Rys. 5. Biblioteka maszyn
Tę operację możemy użyć, aby maksymalnie wykorzystać półfabrykat. System sam rozłoży elementy na płycie, na koniec generując raport o % zużyciu materiału, ilości elementów itp.
Rys. 6. Nesting w ZW3D CAD/CAM SP
Teraz mamy możliwość nacinania nie tylko standardowych gwintów trójkątnych, ale również trapezowych.
Rys. 7. Gwinty Trapezowe w ZW3D CAD/CAM 2013 SP
W operacji Poziom Z dodtaliśmy dodatkowe opcje kontroli naroża w postaci pętli D i rozszerzenia w celu ochrony detalu i uzyskania wyższych prędkości obróbki.
Rys. 8. Kontrola Naroży w ZW3D CAD/CAM 2013 SP
Dzięki temu narzędziu projektant ma pewność, że obróbka przebiegnie bez awarii.
Rys. 9. ZW3D CAM
Kolejny nowy parametr służący do kontroli ścieżki w operacjach wykańczających (koronkowa i offset 3d) w celu zapewnienia obróbki całych powierzchni.
Rys. 10. ZW3D Wydłużenie ruchu narzędzi
Dodano parametr określający kolejność obróbki, dostosowano nazewnictwo do pozostałych operacji – wszystko w celu przyspieszenia procesu projektowania obróbki.
Rys. 11. Ograniczenia kątowe w ZW3D CAD/CAM 2013 SP
Rys. 12. Wejścia – Wyjścia w ZW3D 2013SP
Dzięki dodanemu parametrowi „Sprawdź wszystko z części” maleje ryzyko uszkodzenia detalu podczas pracy na powierzchniach.
Rys. 13. ZW3D CAD/CAM – ulepszona praca na powierzchniach
System automatycznie dobiera drugi rodzaj wejścia (zdefiniowany przez użytkownika) w momencie wykrycia kolizji przy pierwszym wejściu.
Rys. 14. ZW3D 2013SP1 – Korekta wejść
Korzystając z funkcji „Komenda CL użytkownika” jesteśmy w stanie dodać do pliku CL (a w rezultacie pliku NC) wybrane przez nas polecenie, które będzie widniało na końcu lub początku operacji.
Rys. 15. Możliwość dodania komend lub komentarzy do plików wyjściowych
Teraz dodanie do cech dużej ilości otworów nie stanowi problemu – możemy zaznaczyć wszystkie otwory jednym polecenie aby następnie system sam podzielił je na oddzielne grupy cech.
Uwaga! ZW3D 2013 SP0 nie otworzy plików zapisanych w ZW3D 2013 SP1 64-bit!