fbpx

ZW3D SP2 wydany

ZW3D Service Pack 2

Slider ZW3D SP2PL 620x290

ZW3D 2012 SP2 wydany

z bardziej wydajnym i inteligentnym modułem projektowania form

Mamy przyjemność poinformować, że dzisiaj, tj. 29 października 2012 w Guangzhou, Chiny — ZWSOFT, wiodący dostawca rozwiązań 2D i 3D CAD/CAM oficjalnie wydał dodatek Service Pack 2 do ZW3D 2012. Znaczne różnice w tej aktualizacji można zaobserwować głównie w bardziej wydajnym i inteligentnym module projektowania form. Service Pack 2 zawiera ponadto szereg nowych funkcji i udogodnień, w tym zarządzanie projektami, projektowanie wyrobów wieloproduktowych (nowe zarządzanie częściami w złożeniach), projektowanie form wielogniazdowych, jak również szybsza naprawa geometrii, które pomagają zarządzać projektami form i poprawiają efektywność projektowania.

Główne ulepszenia w ZW3D 2012 SP2 to:  

  1. Rozszerzone odniesienia złożenia.
  2. Nowe zarządzanie projektami form wtryskowych w trybie złożenia.
  3. Wieloproduktowe i wielogniazdowe projektowanie. 
  4. Wiele inteligentnych cech skracających ręczny proces projektowania form (szybkie łatanie dla wewnętrznych otworów). 
  5. Zoptymalizowane operacje frezowania 3x, wspierające więcej rodzajów obróbki.  
  6. Inne nowe cechy pozwalające na prostsze projektowanie z lepszym szkicowaniem, ulepszonym modelowaniem i rozszerzoną funkcjonalnością CAM.

W dodatku Service Pack 2 twórcy oprogramowania poszli o krok dalej z doświadczeniami w projektowaniu form, dostarczając następujące ulepszenia:

  • Prostsze zarządzanie projektami form wtryskowych w trybie złożenia i rozszerzonymi odniesieniami złożenia

W przypadku konstrukcji formy, która składa się z wielu części, trudności może stwarzać sprawdzanie pojedynczych (często ważnych) szczegółów na rysunkach. Jeśli oprogramowanie posiada tryb pracy, który umożliwia projektantom zobaczenie każdej części w sklasyfikowanym i ustalonym porządku, daje to olbrzymią oszczędność czasu. W ZW3D 2012 SP2, nowa funkcja zarządzania projektem rozwiązuje ten problem doskonale. W pliku projektu z trybem złożenia, po kliknięciu polecenia Narzędzia Projektu Formy na dowolnej części, system automatycznie aktywuje odpowiedni plik. Jest to bardziej inteligentny sposób zarządzania, który daje użytkownikom wygodniejsze operacje pracy z systemem.

rys1_ZW3D_CADCAM

Często mogą być potrzebne modyfikacje niektórych części w ramach projektu formy, gdy projektant zauważy błędy w dokumentacji lub ma nowe potrzeby. Zajmuje to sporo czasu i może prowadzić do niedokładności końcowego projektu, jeśli zostanie zmodyfikowana tylko ta konkretna część oraz odpowiednia cześć złożenia krok po kroku. Inteligentne powiązanie pomiędzy składanymi częściami Rozszerzonego Odniesienia Złożenia w ZW3D 2012 SP2 dokona modyfikacji bardzo szybko i dokładnie. Możliwe są trzy rodzaje odniesień: nie-asocjatywne odniesienie, odniesienia bez datownika i asocjatywne odniesienie z datownikiem.

rys2_ZW3D_CADCAM

  • Skutecznie tworzenia złożonych projektów wieloproduktowych i wielogniazdowych

 

Pojawiły się też nowe funkcje ułatwiające projektowanie kilku różnych produktów lub wielu gniazd dla produktu w jednej formie projektu. To pomoże projektantom zmniejszyć znacznie ilość wykonywanej ręcznie pracy.

rys3_ZW3D_CADCAM

Dla złożonych form z otworami wewnętrznymi, określenie kształtu podziału (metoda automatyczna) i wewnętrznych krawędzi (metoda ręczna) zajmuje tylko kilka sekund, aby zakończyć łatanie, co również poprawia wydajność projektowania.

rys4_ZW3D_CADCAM