fbpx

Profesjonalny rendering za DARMO!

 

LightWorks to prosty intuicyjny system renderujący zintegrowany z oprogramowaniem ZW3D CAD/CAM.

Łatwe i intuicyjne tworzenie fotorealistycznych obrazów w ZW3D 2012

Nie musisz być ekspertem od renderingu, aby zacząć korzystać z Artisan dla ZW3D. Oprogramowanie działa na zasadzie przeciągnij i upuść dobierany jest materiał, oświetlenie, tło dla zaprojektowanego elementu. Następnie po wciśnięciu jednego przycisku zostaje utworzony fotorealistyczny obraz z zaprojektowanego w ZW3D modelu.
Oprogramowanie Artisan dla ZW3D uruchamiane jest bezpośrednio ze środowiska ZW3D, dzięki temu można kontynuować pracę nad swoim projektem, a następnie zaktualizować fotorealistyczne obrazy, zachowując skojarzone materiały, tło i inne ustawienia.

Artisan dla ZW3D używa autorskiego silnika do tworzenia fotorealistycznych ilustracji. Artisan wykorzystuje również wysokiej jakości nawigację OpenGL w czasie rzeczywistym i bardzo szybko wyświetla zmiany wykonane na projekcie.

Użyj przechwytywania obrazu dla sprawdzenia możliwości projektu

Artisan to nie tylko stworzenie fotorealistycznego obrazu ostatecznej wersji produktu, ale jest to również doskonałe narzędzie do sprawdzenia wielu wariantów projektowanego detalu. Korzystanie z funkcji SnapShot umożliwia w bardzo łatwy sposób tworzenie szeregu obrazów tworzonego modelu w różnych konfiguracjach.

Przeglądając i porównując wiele konfiguracji materiałów, pozycji kamer, ustawień oświetlenia i tła można jednym kliknięciem zapisać każde wariant projektu do pliku i wykorzystać ponownie.

Za pomocą dwukrotnego kliknięcia można wykorzystać zapisane obrazy. W celu wyświetlenia ich w oknie kliknij dwukrotnie na migawki do wyświetlania renderowanych obrazów w oknie głównym programu lub wybierz je do druku, czy też umieść ją w swoich dokumentach i prezentacjach. Można użyć Artisan na żywo podczas pokazów swoich projektów z klientami za pomocą migawek w serii ujęć.

Niezależnie od tego czy wykorzystasz ARTISAN do przeglądania i oceniania różnych konfiguracji swoich projektów, czy chcesz przedstawić projekty, Artisan dla ZW3D jest szybkim i świetnym sposobem na zaspokojenie Twoich potrzeb.

 

Kolejne kroki renderowania obrazów w ZW3D CAD/CAM:

  1. Uruchom Artisan: Jeżeli Masz już zamodelowany element w ZW3D (część, złożenie) wybierz z menu “Artisan”.
  2. Zastosuj Materiał: Na zakładce Materiał znajdziesz różnego rodzaju materiały, różne wykończenia powierzchni i rodzaje wyświetlania.
  3. Wybierz oświetlenie: Dostępnych jest wiele w pełni gotowych rozwiązań oświetlenia, które są przygotowane z myślą o szerokiej gamie modeli i sytuacji.
  4. Wybierz tło: Umieść model w otoczeniu poprzez wybór jednego z predefiniowanych teł lub wstaw własne.
  5. Pozycja Kamery: Użyj okna nawigacji umożliwiającego przemieszczanie się wokół modelu lub wybierz rodzaj obiektywu, i inne parametry aby ustawić odpowiednio kamerę.
  6. Tworzenie Migawek: Do każdej konfiguracji wyżej wymienionych parametrów można utworzyć zrzut ekranu.
  7. Uruchom Renderowanie: Uruchom renderowanie ostatecznych ustawień lub wcześniej utworzonych migawek

Poniżej film szkoleniowy jak utworzyć fotorealistyczne zdjęcie z ZW3D CAD/CAM przy pomocy Artisan LightWorks.

 

{youtube}SpZ0MclBvCI{/youtube}

Więcej szczegółów w ulotce informacyjnej,

 

Przykłady renderingów można znaleźć na stronie z modelami 3D GRABCAD