fbpx

ZW3D 2012 CAD/CAM – nowe oblicze

 

ZW3D 2012 –nowe oblicze zintegrowanego systemu CAD/CAM

Przegląd nowej funkcjonalności ZW3D 2012

{youtube}9jfmZVhMOWU{/youtube}

{youtube}6wnf7dUle0w{/youtube}

{youtube}VhzwHp_jCL0{/youtube}

Główne cechy i korzyści ZW3D 2012:

 

1) Interfejs oparty na wstążkach styli

Intuicyjny dostęp do najczęściej wykorzystywanych poleceń, nowy interfejs oparty o wstęgi przyspieszy i uprości proces projektowania. Umieszczenie kursora myszy nad ikoną powoduje wyświetlenie okienka pop-up z pomocą, zależną od kontekstu i wybranej funkcji, aby jeszcze bardziej uprościć pracę w systemie.

 

2) Ulepszenia w arkuszach blach

{youtube}reS5YMKFEzI{/youtube}

Do modułu arkuszy blach dodano wiele nowych cech i funkcjonalności. Bardzo złożone kształty mogą być z powodzeniem wykonywane w ZW3D 2012, dodając do niego elastyczność i nowe możliwości.

 

3) Przyspieszona grafika (do 3 razy)

W ZW3D 2012 znacznie zwiększono prędkość wyświetlania dla dużych złożeń i pojedynczych części oraz rysunków, prędkość trybów wyświetlania analizy ścian oraz jakość wydruku renderowanych ścian.

 

4) Ulepszone operacje wyciągnięcia i obrotu

{youtube}pK2tk3-MFNc{/youtube}

Nowa funkcjonalność zmienia złożone operacje geometryczne w serie prostych kroków, aby wykonywać te często wykorzystywane polecenia prościej i szybciej.

 

5) Niezawodna Bezpośrednia Edycja 2.0

{youtube}cSONo1wIR-Q{/youtube}

Ulepszona niezawodność bezpośredniej edycji może być wykorzystana w zdecydowanie większej liczbie przypadków, szczególnie w odniesieniu do odsunięcia ścian i zaokrągleń. Zależny od kontekstu mini-pasek narzędziowy jeszcze bardziej podnosi łatwość użytkowania ZW3D.

 

6) Łatwe w użyciu i skuteczne szkicowanie

{youtube}PJKGuk1BwmE{/youtube}

Dobra praca zaczyna się od umiejętnego szkicu. Prostsze w użyciu iI szybsze szkicowanie w ZW3D 2012 redukuje czas ich przygotowania o 30%. Są dostępne nowe więzy szkicu (w tym wspólne linie i punkty). Znacząco zmodyfikowano również wcześniej dostępne więzy, przyciągania i podświetlania.

 

6) Usprawnienia w operacji modelowania żebra

{youtube}WJwF0CMSKQs{/youtube}

 

7) Nowe operacje toczenia 2x

Nowe funkcje toczenia 2-osiowego wspierają zewnętrzne i wewnętrzne obróbki zgrubne, obróbki wykończeniowe, gwintowanie, odcinanie i nakiełkowanie. Dostępne są również funkcje wykonywania otworów oraz wspierane standardowe funkcjonalności biblioteki narzędzi, zarządzania operacjami, weryfikacji i symulacji.

 

8) Nowa operacja obróbki ścian dla frezowania 2-osiowego

{youtube}js5Wjs9jbW8{/youtube}

Obróbka ścian pozwala generować ścieżki narzędzia, które efektywnie obrabiają duże płaskie obszary z dowolnymi granicami lub bardzo złożonych płaskich obszarów z wieloma otworami i wgłębieniami.

 

8) Nowa operacja obróbki helikalnej w 5x

{youtube}cRFXJBOgX9U{/youtube}