fbpx

Pomoc w webinariach

webex1

webex1

Samouczek połączenia przez Webex – zdalny pulpit

 

 Po kliknięciu w link na stronie www.zw3d.com.pl zostajemy przeniesieni na stronę połączenia z Webinarium poprzez Webex’a.

W momencie rozpoczęcia webinarium przycisk „Join” zostanie uaktywniony i będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w prezentacji.

webex1

Po wciśnięciu przycisku „Join”, zostaniemy przeniesieni na kolejną stronę, w której musimy wpisać swoje imię i maila na który będzie można wysłać pliki używane podczas webinarium.

webex2

Jeżeli nie mamy zainstalowanej najnowszej Javy, która jest wymagana do połączenia, zostaniemy poproszeni o przejście na stronę Javy i pobranie oprogramowania (klikamy link „Download and install Java”). Przy pomocy linku „Go here” możemy sprawdzić czy mamy zainstalowaną wymaganą wersję Javy. Jeżeli wymagana Java jest zainstalowana, ale wyłączona, powinniśmy kliknąć w link „Learn how to enabed Java”, żeby dowiedzieć się jak włączyć Javę.

webex3

Po przejściu na stronę www.java.com wybieramy nasz system operacyjny w celu zainstalowania poprawnej wersji Javy. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na stronie.

webex4

Po zainstalowaniu Javy, wystarczy odświeżyć stronę, na której mieliśmy informacje o braku Javy. Wyświetli się nam informacja o sprawdzaniu wersji Javy.

webex5
 

Jeżeli zainstalowana Java jest prawidłową (najnowszą wersją), będziemy poproszeni o potwierdzenie uruchomienia Javy przez Webex’a.

webex6

Po zatwierdzeniu uruchomienia Javy, zostajemy przeniesieni do ekranu ładowania Webex’a. W międzyczasie zostaną wyświetlone zabawne fakty, aby umilić czas spędzony na ładowaniu.
 

webex7

Po załadowaniu Webex’a musimy jeszcze wybrać i włączyć połączenie głosowe za pomocą słuchawek (lub głośników jeżeli nie posiadamy słuchawek) i mikrofonu oraz poczekać, aż prowadzący włączy udostępnianie swojego ekranu.

webex8